Dr. Christian Zanón

Psycholog – Psychoterapeuta – Neuropsycholog – Badacz – Pisarz

Zapisany w Rejestrze Psychologów Księstwo Asturii. – (Hiszpania).

Pod numerem: O-03093

Psychoterapia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Terapia dla par.

Realizacja kursów i seminariów.

Terapia w językach: hiszpańskim, włoskim, portugalskim.

 

Christian Zanon jest akredytowany i uprawniony do zawodu jako psycholog zdrowia przy Rejestrze Ośrodków, Służb i Struktur Zdrowia Autonomicznego Regionu Kantabrii.

Obronił pracę magisterską na Uniwesytecie Pontyfikalnym w Salamance (UPSA), w Hiszpanii. Studiował również na Uniwersytecie w Dublinie, w r. 1998 (University College), w Irlandii, na Leeds University, w latach 2007-2008, w Wielkiej Brytanii, na Universidade do Minho, w latach 2008-2009 w Portugalii, na Uniwersytecie w Barcelonie, w latach 2009-2010, w Katalonii.

Ukończył studia podyplomowe w Neuropsychologii na Uniwersytecie w Salamance (USAL), w Hiszpanii.

Aktualnie pracuje nad doktoratem na Uniwersytecie w Burgos, mającym temat: “Protokoły edukacji i badania w diagnostyce i leczeniu zaburzeń deficytu uwagi z nadpobudliwością (ADHD) w krajach Wspólnoty Europejskiej”.

W latach poprzedząjących studia na Psychologii był przedsiębiorcą, administratorem i dyrektorem różnych firm i spółek. Podróżował na Wschodzie (Chiny, Hong Kong, Indie, Nepal, Japonia), w Maroku, Europie, Ameryce Południowej, Brazylii (gdzie przez trzy miesiące udzielał pomocy biednej ludności z favelas i współpracował ze wspólnotą religijną), zwiedził Stany Zjednoczone i Izrael. Odbył dwukrotnie, z wielkim entuzjazmem, pieszą pielgrzymkę liczącą 1750 km, z Lourdes do Fatimy, wędrował również jako pielgrzym w Świętej Ziemi, gdzie przebył pieszo drogę z Akko do Betlejem.

W roku 2012, po żałobie, postanowił napisać książkę, której wolałby móc nigdy nie napisać: “Niedozwolone dziecko”, przetłumaczoną na języki hiszpański, francuski, polski, rosyjski, portugalski i angielski. Tego samego roku książka „Niedozwolone dziecko” została nagrodzona Pierwszą Nagrodą w Konkursie Literackim Lilly Brogi – 2012 we Florencji (Włochy).

W roku 2013 opublikował książkę Fundamentalizmy, klucze psychologiczne do zrozumienia integralizmu religijnego wydawnictwa Arcadia Editore.

Aktualnie autor jest w trakcie pisania “Drogi Jerozolimy”.

19 marca 2014 roku założył Stowarzyszenie “Matka Boska z Guadalupe droga ku życiu” i jest jego prezydentem.